Google planner – plánovač kľúčových slov

google planner planovac klucovych slov

Google Planner - užitočný pomocník

Prečo používať kľúčové slová už iste viete. Ak nie, prečítajte si článok Kľúčové slová v Google. Otázka je, kde ich nájsť? Pomocnú ruku vám podáva samotný GOOGLE. Pozrime sa bližšie na jeho službu Google planner. Ako na to?

Pozrite si video, alebo si prečítajte popis pod videom.

  1. Do príkazového riadku vyhľadávača zadajte adwords.google.com/keywordplanner a prihláste sa do Google. Pokiaľ účet v Google ešte nemáte, vytvorte si ho. Privíta vás obrazovka
Google planner
  1. Po prihlásení sa môžeme začať vyhľadávať kľúčové slová. Čo plánovač Google planner ponúka?
Google planner
  1. V ponuke Hľadanie nových kľúčových slov a údajov o objeme vyhľadávania rozkliknite hneď prvú záložku  Vyhľadávanie nových kľúčových slov pomocou frázy, webových stránok alebo kategórie.
  2. Do prvého riadku zadajte slovo, ktoré najlepšie vystihuje váš produkt alebo službu. Dajte pozor, aby ste mali správne  nastavené zacielenie, to znamená krajinu a jazyk. V našom prípade Slovensko a slovenčina. Kliknite na modré tlačítko Získať návrhy.

Pokiaľ budete hľadať kľúčové slová v češtine, zadajte krajinu Česká republika a jazyk čeština

Google planner

Kliknutím na modré tlačítko Získať návrhy vám Google planner vyhľadá relevantné kľúčové slová pre vami zadanú oblasť či produkt. Rozdelí ich do skupín.

Google planner

Kliknite na jednotlivé skupiny kľúčových slov. Získate Google plannerom vyhľadané kľúčové slová pre vašu oblasť podnikania. Nemusíte si ich pracne opisovať.  Kliknite si jednoducho na tlačítko Stiahnuť.

 

Google planner

Kľúčové slová jednotlivých skupín si takto stiahnete do csv súboru. Môžete s nimi pracovať  pri písaní obsahu na váš web.

Na záver jedna zásada, na ktorú nezabúdajte. Ak ste sa niekde prihlásili, po skončení práce sa odhláste. Platí to aj pre Google planner.

Komentáre